Що таке реструктуризація боргу за кредитом

У банку позичальнику може бути запропонована реструктуризація боргу по кредиту, яка дозволить змінити умови договору кредитування в кращу сторону, щоб полегшити фінансове навантаження.

Що таке реструктуризація кредиту?

Поняття реструктуризації означає перегляд умов поточних боргових зобов’язань позичальника з метою полегшити фінансове навантаження в разі виникнення непередбаченої ситуації, коли у позичальника різко погіршується фінансове становище.

Реструктуризація за кредитним договором можлива тільки, якщо заборгованість ще не встигла утворитися, або виникла не з вини позичальника.

Повернути борг в банк вчасно її основне завдання, що передбачає договір кредитування, і якщо людина не виконує поставленої вимоги і ухиляється від сплати, то це підстави для нарахування штрафів і звернення банку в суд.

Але якщо позичальник бачить, що поточне фінансове становище не дозволяє своєчасно вносити внески по кредиту, то реструктуризувати його найвигідніше рішення. За переоформленням кредиту потрібно звертатися відразу ж, як виникли непередбачені обставини, так як реструктуризацію банк проводить не всім бажаючим, і особливо відмовляє тим, хто не дотримується правил кредитного договору.

Правила і схеми реструктуризації

Реструктуризувати кредит фізичної особи банки погодяться, тільки при наявності поважної причини, що свідчить про погіршення матеріального становища позичальника.

До таких причин можна віднести:

 • Звільнення з роботи внаслідок скорочення штату.
 • Зниження рівня офіційної заробітної плати.
 • Важка травма або хвороба, яка потребує дорогого лікування / операції і курсу реабілітації.
 • Втрата годувальника в сім’ї.
 • Народження другої або більше дитини.
 • Втрата працездатності.

Можливі й інші причини, при яких керівництво банку погодиться переоформити кредит.

Якщо ж позичальника звільнили через недотримання правил трудового договору, зниження зарплати відбулося з тих же причин, розлучення стало причиною погіршення матеріального стану чи щось подібне, то щоб реструктурували заборгованість можна і не мріяти.

Реструктурована заборгованість може мати різний вигляд, так як відбувається переоформлення для кожного позичальника на різних умовах в залежності від побажань самого клієнта і банківського рішення.

Реструктурування кредитного договору може проводитися за кількома схемами:

 1. Збільшення терміну виплат. Щомісячні платежі зменшуються в розмірі, але зростають в кількості і якщо спочатку термін кредитування був прописаний на п’ять років, то може розтягнутися і на сім, що означає – доведеться переплачувати відсотки за зайвий час користування позиковими грошима. Зате маленька сума щомісячних внесків допоможе позичальникові встати на ноги і відновити баланс рахунку, а потім можна буде подумати про дострокове закриття позики.
 2. Якщо заборгованість вже встигла утворитися, позичальникові можуть запропонувати змінити терміни внесення платежів. Ця процедура дозволить зняти з себе штрафи і поступово сплатити пенні і сам кредит.
 3. За кредитною заборгованістю в банку можуть запропонувати взяти канікули, якщо прострочення тільки прогнозується. Позичальник повинен заздалегідь звернутися в банк і повідомити, що не встигає вчасно внести суму платежу. Тоді йому дозволять певний час платити тільки відсотки, а вже потім виплачувати повну суму.
 4. Для програми реструктуризації характерна також пропозиція змінити валюту кредиту, якщо курс різко змінився не на користь позичальника і потягнути таку суму він не може. Проводиться така операція за поточним курсом, на задовільних умовах для обох сторін.
 5. Банк може провести зниження процентної ставки по кредиту, що значно знизить рівень переплат і саму суму щомісячних платежів. Але реструктурований кредит за цією схемою велика рідкість, так як переоформлюють його тільки для надійних і постійних клієнтів банку.

Реструктуризація позик досить поширене явище в банківській практиці, тому не варто боятися складнощів з подачею паперів і відмовою. Слід переживати, що на кредиторську заборгованість можуть нарахувати такі штрафи, що потім жодна реструктуризація не допоможе.

Кому дозволять реструктуризувати кредит?

Отримати схвалення на реструктуризацію кредиту може не кожен. Для цього позичальник повинен відповідати певним вимогам:

 • Мати позитивну кредитну історію в минулому.
 • Не мати в історії даного кредиту прострочень.
 • Звернутися в банк протягом перших днів після виникнення непередбачених обставин, а не чекати на появу заборгованості по кредиту.
 • Мати документи, що підтверджують погіршення фінансового стану не з вини позичальника.

Вигода для позичальника

Формування заборгованостей і прострочень не є критерієм позичальника для збереження лояльного ставлення банку, адже це означає зовсім протилежне. Щоб надалі не виникли труднощі через разове прострочення, краще зробити все, щоб уникнути його. Саме це і допомагає зробити реструктуризація кредиту. Для позичальника вона має такі плюси:

 • Знижується фінансове навантаження.
 • Борг перерозподіляється з урахуванням побажань клієнта.
 • Це не відбивається сильно на кредитній історії.
 • Штрафи і пеня не нараховуються.
 • Можна скасувати вже нараховані штрафи, якщо є поважна причина.

Вигода для банку

Банки не так часто відмовляють в реструктуризації боргу по кредиту, як здається більшості людей. Для них в цьому процесі є і свої переваги:

 • При подовженні терміну виплат позичальник платить більше відсотків – це прибуток.
 • Якщо не йти назустріч позичальникові, то він зовсім може перестати платити, а краще щось, ніж нічого.
 • Гроші продовжують надходити на рахунок банку нехай і в меншій кількості, проте банк не має збитків.

Порядок проведення реструктуризації

При зверненні в банк головне запам’ятати визначення реструктуризації, щоб випадково не попросити рефінансування або іншу послугу. Порядок дій позичальника повинен бути такий:

 1. Зібрати документи, що підтверджують погіршення фінансового стану.
 2. Прийти в банк з цими паперами, паспортом і договором кредитування.
 3. Написати заяву і заповнити анкету.
 4. Визначитися з формою реструктуризації і обов’язково вказати її в анкеті.
 5. Передати всі папери співробітникові банку.
 6. Чекати письмової відповіді від банку.

Банк, який видав кредит, може провести реструктуризацію, якщо побачить в цьому сенс. Відмова або схвалення завжди повинні бути письмовими, щоб в разі судового розгляду позичальник міг довести, що не ухилявся від оплати кредиту, а намагався всіма силами виправити ситуацію, що склалася.

Звертаючись за реструктуризацією кредиту в банк, слід добре підготуватися і не відтягувати з походом, так як заявку можуть розглядати протягом 10 днів, а якщо за цей час настане дата внесення платежу, на який немає грошей, то автоматично утворюється заборгованість.

Тому цей момент вкрай важливий і ігнорувати його не можна. Безвідповідальність не допоможе виправити ситуацію, а тільки погіршить її.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: