Повернення страховки після повного погашення кредиту

Багатьох людей, які беруть позику в банку, цікавить питання, чи повертається страховка при достроковому погашенні кредиту? Питання є досить складним, так як воно стосується як банківської, так і страхової сфери. Тому, перед оформленням договору про взяття кредиту необхідно чітко визначитися з умовами, на яких він видається.

Важливо пам’ятати, що банк не може бути страхувальником, так як він є тільки посередником. Тому, договір про страхування повинен бути підписаний клієнтом і відповідною страховою компанією.

Основні умови, які повинні міститися в договорі про взяття кредиту:

 • згода клієнта на придбання послуги самостійно, без тиску з боку третіх осіб.
 • чітка вартість страховки.
 • певний порядок сплати внесків, які можуть вилучатися щомісячними платежами або ж одноразово.
 • пункт, в якому вказується, що внесення грошових коштів обов’язкове навіть після раннього погашення кредиту (не є обов’язковим).

Способи повернення страховки після оплати кредиту

Сьогодні існує багато способів, як повернути страховку по кредиту і не зіткнутися з великими проблемами. По суті, розірвання договору після погашення всієї кредитної суми не є якоюсь значущою проблемою.

Набагато складніше домогтися повернення внесених по страховці коштів. На думку фахівців на даний час є три основні варіанти розвитку подій в даній ситуації.

Відмова в поверненні грошей, сплачених за страховку

На жаль, подібний варіант розвитку ситуації є найпоширенішим. Саме відмовою банк відповідає більшості із своїх клієнтів. Ситуація пов’язана з тим, що практично всі договори про страховку при взятті кредиту мають пункт, в якому страхова організація звільняє себе від повернення грошей. Страховики пояснюють це тим, що вони оберігають клієнта від непередбачених обставин при взятті кредиту.

Тим більше, що всі ці умови пишуть в кутку документа, щоб клієнт менше звертав на них увагу. Тому, якщо ви опинилися в подібній ситуації, то краще відразу звернутися до досвідчених юристів, так як своїми силами ви навряд чи досягнете бажаного результату.

Повернення певної частини коштів

Часткове повернення грошей після погашення всієї частини кредиту є відносно сприятливим варіантом, хоча і не самим ідеальним. Такий варіант може мати місце тоді, коли з моменту оформлення кредитного договору пройшло не менше 6 місяців. Страхова компанія буде пояснювати утримання частини коштів тим, що вони були витрачені на забезпечення адміністративних ресурсів.

Якщо клієнт втрачає на цьому великі суми, то він має право вимагати роздруківку всіх адміністративних та інших витрат. Тільки так він зможе домогтися повноцінного відшкодування всієї суми. Однак, для цього в більшості випадків необхідно починати судовий розгляд.

Повернення грошей в повному обсязі

Варіант повного повернення коштів після виплати кредиту вважається ідеальним.

Подібний розвиток подій стає можливим тільки тоді, коли клієнт погасив кредит в перші кілька місяців після укладення договору про позику. Тоді клієнт може не звертатися до суду, а просто зажадати повернення всієї суми, внесеної за страховку по кредиту. Страхова компанія просто не зможе йому відмовити, так як у неї не буде для цього достатньо аргументів, щоб пояснити утримання частини коштів.

Повернення страхових коштів після погашення споживчої позики

У багатьох людей виникає питання, як же домогтися повернення страховки при оформленні споживчого кредиту. Проблеми виникають з тієї причини, що багато банків намагаються використовувати відсутність досвіду у своїх клієнтів, щоб змусити їх оформляти договір на їхніх умовах. Однак, юристи стверджують, що робити це зовсім необов’язково.

Hand with a calculator. Money saving concept.

Тому, щоб уникнути проблем з поверненням страховки, потрібно відразу ж уважно читати умови кредитного договору. Якщо ви все ж підписали договір з оформленням страховки через неуважність, то тоді у вас буде кілька способів вийти з цієї ситуації.

 1. Просто змиритися з цією ситуацією і залишити страховку. Не найкращий варіант, так як він може супроводжуватися втратою досить пристойної суми.
 2. Відмова від укладеного раніше договору. Щоб запустити таку процедуру, слід написати відповідну заяву. З нею клієнт йде в банк, де він оформляв кредит або в страхову компанію, вимагаючи повернути йому страхові кошти після погашення кредиту. Якщо людині відмовляють у поверненні коштів, то потрібно звернутися до суду для оформлення позову. Важливо ретельно зважити можливі витрати і вигоду від повернення страхових коштів, так як вам доведеться оплачувати судові витрати зі своєї кишені. Потрібно пам’ятати, що будь-який позичальник після погашення повної суми кредиту має право забрати залишок страхових коштів.
 3. Крім того, при ранньому погашенні позики клієнт може просто припинити вносити гроші, що призведе до автоматичного закриття страхового договору. Звичайно, в цьому випадку можливе нарахування пені або штрафних санкцій. Щоб уникнути цього, потрібно уважно вивчити фрагмент договору, в якому вказані ваші зобов’язання. Також слід оформити заяву і звернутися з нею до страхової компанії.

Одночасно із заявою необхідно надати в страхову компанію такі документи:

 • ксерокопію договору про взяття кредиту.
 • паспорт.
 • довідку з банку про повне погашення позики.

Заяву необхідно писати на ім’я керівника страхової організації. У документі слід зазначити дострокове розірвання укладеного договору про страхування і прохання про повернення частини страхової премії. За законодавством достроково розірвати контракт зі страхування і отримати повну суму по страховці можна в таких ситуаціях:

 • якщо юридична особа, що бере позику, припинила займатися підприємницькою діяльністю, ризики якої покривав поліс;
 • закінчилася дія договору;
 • відхід з життя клієнта, який оформляв поліс страхування.

Якщо ці пункти відсутні, то компанія поверне вам тільки частину страхової суми.

Таким чином, основною помилкою позичальників є звернення в банк, а не в страхову компанію. Таке вирішення питання може бути тільки в тому випадку, якщо банк надає страхові послуги в якості одного зі своїх пакетів. В інших випадках для повернення страхових внесків краще відразу йти до страховика.

В цілому, щоб вирішити цю проблему і не попастися на вудку шахраїв, слід уважно вивчити договір про страхування. Найкраще порадитися з кваліфікованим юристом, який допоможе вберегти вас від зайвих витрат і тривалої судової тяганини.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: