До чого може призвести несплата кредиту

Банківським кредитом вважається обопільна угода між клієнтом і фінансовою організацією. У момент складання договору, сторони зобов’язуються дотримуватися правил, зазначених в документі (банк видає суму, а позичальник справно виплачує її, протягом встановленого терміну. ​​Тут також враховуються і відсотки за використання і комісія).

Наслідки несплати кредиту

На перший погляд все зрозуміло і просто, але ніхто не застрахований від непередбачених обставин.

При настанні форс-мажорних ситуацій, люди не в силах платити, і тоді виникає питання: що буде, якщо не платити кредит? Боятися нема чого, так як банк не може змусити боржника виплачувати кредит.

Звичайно, тут не обійтися без психологічного тиску, який буде задіяно стосовно позичальника і його близьких. Постійно будуть приходити листи з погрозами, колектори будуть набридати дзвінками і т.д. Так буде тривати до того, поки банк не зрозуміє, що позичальник не може виплачувати кредит.

У подібних ситуаціях потрібно відмовитися від часткового погашення заборгованості. Кожна копійка, яку позичальник віддає банку, буде вагомим приводом для стягнення максимальної суми. Не платити кредит, значить, показати банку, що ви банкрут і з вас нема чого взяти.

До числа лідируючих банків за кількістю невиплачених кредитів відносяться: Приватбанк, УкрСиббанк, Дельтабанк, ПлатинумБанк, Альфа, Ренесанс, Moneyveo і інші мікрофінансові організації.

Аргументування заборгованості по кредиту

Не спрацюють такі аргументи:

 • Нестабільність валютного курсу.
 • Зміна керівництва на роботі, в зв’язку, з чим була зменшена зарплата.
 •  Фактичне місце проживання клієнта зона АТО.
 •  Форс-мажор в сім’ї.

Не виключено, що в таких випадках, банк погодитися переглянути певні пункти договору, надасть відстрочку по кредиту або спише деяку суму відсотків. Звичайно, таке зустрічається досить рідко. Банкам не вигідно працювати в збиток собі, а значить, їм важливо отримати повну виплату кредиту. До роботи можуть бути залучені колектори, факторингові компанії і навіть вишибали, які будуть чинити тиск на позичальника.

Не потрібно піддаватися на погрози, так як в тюрму все одно без рішення суду ніхто нікого не посадить. До слова, в більшості випадків суд віддає перевагу позичальникові, ніж кредитним установам.

Активні дії проти банків

При плануванні дій проти банку, потрібно бути готовими до відповідної реакції. Щоб всі зусилля були не марними, потрібно:

 1. Сконцентруватися на перемозі.
 2. Підготувати необхідний пакет документів на майно (для можливого переоформлення на родичів).
 3. Зібрати необхідні документи для захисту від колекторських дій (довідка про склад сім’ї (форма-3), нотаріально-завірені ксерокопії паспортів (обов’язкове зазначення реєстрації).
 4. Підготувати позовну заяву в суд (якщо було подано заяву на позичальника).

Банк наклав арешт на майно, що робити?

Не потрібно впадати в паніку. Банк не може заарештувати майно без судового рішення по заборгованості по кредиту. Без відповідних документів нічого банк зробити не зможе, крім як максимально залякати позичальника і його близьких.

Якщо банк звернувся до колекторів і ті в свою чергу погрожують розправою і змушують продавати майно, потрібно звернутися до антиколекторів або в поліцію.

Якщо клієнт зібрався платити

Звичайно, позичальник може виплачувати кредит, тільки в тому випадку, якщо він повністю впевнений в тому, що зуміє його виплатити і уникнути недоплат і прострочень. Якщо позичальник не впевнений у своїх можливостях, йому краще зупиниться.

Коли банк банкрут

Кілька років тому банки активно стали оголошувати про банкрутство. Здавалося, що разом з банками зникали кредити, але це не так. Після певного часу виникали факторингові компанії, які заявляли про те, що кредит у банку викуплений, і позичальник тепер винен гроші їм.

Колектори заявляють про терміновість погашення боргу, в іншому випадку позичальника чекають неприємності. Але без рішення суду ніхто нічого зробити не зможе, а всі дії будуть вважатися незаконними.

Якщо виникла подібна ситуація, позичальникові потрібно подати позовну заяву до суду, щоб максимально себе убезпечити.

6 варіантів для законної несплати кредиту

 • Кредит потрібно виплачувати, уникаючи прострочень.
 • Заарештувати за прострочений кредит може тільки суд (і то при дуже великій заборгованості).
 • Банку можна не платити, але потрібно бути готовим до психологічного тиску.
 • Якщо у позичальника відсутня можливість виплачувати кредит, йому варто чекати тиску з боку банку і колекторів.
 • Кредитори не йдуть на зустріч позичальників. Їх не цікавлять проблеми та фінансові труднощі, так як для них пріорітетніше отримати свої кошти назад.
 • Якщо позичальник перебуває в зоні АТО і захищає країну, закон буде захищати його.
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: